Filmovi koje ćete moći pogledati su: Hard (1998.) Johna Huckerta, HellBent (2004.) Paula Etheredge-Ouztsa te pederski klasik Cruising (1980.) Williama Friedkina. Sva tri filma imaju zajednički osnovni zaplet u kojem gay serijski ubojica bira žrtve među toplom braćom. Isti nisu bili nikada prikazani u hrvatskim kinima, niti ih se može naći u redovitoj videodistribuciji.
Ipak, svaki od njih specifičan je na svoj način. Hard je brutalni niskobudžetni triler koji jedva da je doživio bilo kakvu kino-distribuciju. HellBent je skoro pa direktna kopija Vriska, osim što su svi likovi gay. Crusing je pak holivudski film s velikom zvijezdom u glavnoj ulozi (Al Pacino) i Oscarom nagrađenim redateljem. Film je pun scena gay barova, brutalnih ubojstava i seksualne dekadencije, što je danas nezamislivo snimiti.
Zato treba pogledati sva tri filma, te se prisjetiti kako i pederi, baš kao i svi drugi ljudi na ovom planetu, ubijaju jednako krvavo, efikasno i s ćejfom te da se ništa drugo od njih ne smije ni zahtijevati ni očekivati.
Kino Tuškanac (Tuškanac 1)
21.9.2007.
18.00 HellBent, režija Paul Etheredge-Ouzts, SAD, 2004., 85 min
19.30 Hard, režija John Hucekrt, SAD, SAD, 1998, 102 min
21.30 Cruising, režija W. Friedkin, glumi Al Pacino, SAD, 1980., 102 min